Lorenzo Insigne dhe Napoli nuk po gjejnë një marrëveshje për të nënshkruar kontratën e re dhe një shitje e sulmuesit në janar do ishte me leverdi në aspektin financiar.

Sulmuesin anësor e duan në MLS, konkretisht Toronto Raptors. Gjithsesi italiani dëshiron të luajë ende në Europë, pasi është 30 vjeç.

Gazzetta dello Sport shkruan se Bayern Munich është futur në garë për shërbimet e Insigne dhe po tentojnë marrëveshjen me Napolin.