Samir Handanovic përballet me një 2022 plot pasiguri dhe portieri slloven do të duhet të vendosë midis rinovimit, por me një rol dytësor me Interin ose provon fatin e tij në një destinacion të ri.

Portieri do t’i humbasë rëndësinë me ardhjen e Onanës, i cili do të zbarkojë këtë janar te Interi nga Ajax. Nëse ai pranon rolin e tij si zëvendësues nga entiteti neroazzurra, ata do të vënë bast për vazhdimin e kontratës së tij, përndryshe lamtumira e tij mund të ndodhë edhe këtë merkato dimërore.

Agjenti i portierit tashmë është në bisedime me klube të tjera, ku Lazio është një nga më të interesuarit për nënshkrimin e tij.

Edhe pse aktualisht kanë një tjetër synim veteran, siç është Pepe Reina, nuk e kanë të qartë vazhdimësinë e spanjollëve, ndaj do të tentonin të nënshkruanin me 37-vjeçarin slloven, i cili mund të arrijë me kosto zero.