Shume komente, shume diskutime dhe ne fund edhe analiza. E kemi fjalen per sulmuesin e Vllaznise Mehdi Çoba i cili thuhet se ka oferta nga Teuta apo dhe ndonje skuader tjeter, nderkohe qe ne “Loro Boriçi” hapesirat per te nuk kane qene te medha ne gjysmen e pare te sezonit.

Por a do te largohet 21 vjeçari nga Vllaznia? Kesaj pyetje i ka dhene vete ai pergjigje ne nje interviste per portalin “veriusport” teksa eshte pergjigjur:

“Po kemi patur kontakte me Teuten dhe do shohim si do të shkojnë gjërat sepse për momentin jam në kontratë dhe preferoj ta përfundoj me Vllazninë sepse këtu kam lindur dhe jam rritur.

Nëse drejtuesit e Vllaznisë bien dakort me Teutën per nje transferim timin, normalisht qe do ta prisja mirë sepse ne fund minutat kanë rëndësi. Gjithçka është në dorën e drejtuesve dhe do jap maksimumin që ta fitoj vendin”.

I pyetur nderkohe se si do ta priste oferten per te rinovuar me Vllaznine, ai eshte pergjigjur: “Do e shikoj si shkon situata. Vllazninë e parashikoj në vend të parë, tek ylli i pemës meqë jemi edhe në prag festash. Kam shumë besim që këtë vit Vllaznia do të jetë kampione dhe do të marrim yllin. Më mirë që jemi pak prapa sepse shkojmë surprizë”.