Veleçiku eshte futur ne kampionat me objektiva te qarta per te qene nje nga ekipet pretendente per t’u ngjitur ne kategorine e pare. Ai per momentin ndodhet ne vendin e katert, megjithate gara per vendin e pare eshte e hapur.

Per kete arsye, stafi teknik ne bashkepunim me drejtuesit e klubit po shohin edhe mundesine per ta forcuar skuadren me ndonje element cilesor gjate merkatos se janarit.

Trajneri Haris Lika eshte shprehur se do shikohen te gjithe opsionet e mundshme, por kuptohet qe kjo nuk eshte periudhe prove, por do shihet mundesia per te marre ndonje lojtar me pervoje qe ta ndihmoje skuadren ne arritjen e objektivat e saj.

Koplikasit nuk kane dhene emra, por burime prane klubit te Veleçikut bejne te ditur se nje opsion i mundshem eshte nje futbollist i njohur i cili gjate karrieres se tij ka luajtur mbi 200 ndeshje ne Superlige. Nese do te ndodhte kjo gje, padyshim qe do te ishte nje perforcim i rendesishem per skuadren.

Kuptojme qe pjese e saj jane dhe te tjere lojtare qe kane nje pervoje te madhe ne Superlige si Arsen Hajdari, Florind Bardulla e Arenc Dibra./SHKODRA-SPORT.COM/