Mbremjen e sotme futbollistja e Vllaznise Megi Doçi eshte shpallur fituese e “Topi i Arte” 2021 permes nje ceremonie te organizuar nga Radio Televizioni Shqiptar ne bashkepunim me Federaten Shqiptare te Futbollit.

Vete Megi padyshim qe eshte ndjere e lumtur per nje vleresim te tille dhe permes nje postimi ne rrjetet sociale ka dashur te falenderoje te gjithe ata qe e votuan, besuan ne aftesite e saj dhe ne fund, padyshim ka nje dedikim per nje person te posaçem.

Topi I arte 2021

Faleminderit te gjithe specialisteve te futbollit per votimin, RTSH si dhe FSHF per organizimin … faleminderit Vllaznia, shoqe te ekipit, stafit teknik e drejtus me ne krye Presidentin Matija. Te gjithe trajnerat qe kane kontribu sadopak ne rritjen time.

Falenderoj veten per punen e palodhur dhe qe nuk hoqa dore kurre pavarsisht mentalitetit dhe gjithe vështirsive. Kete çmim ia dedikoj familjes time qe ishte gjithmon me zemër perkrah meje por mbi te gjitha ja dedikoj nënes time per te gjitha sakrificat, mungesen, mundin edhe merzitjen qe ka kaluar larg mejet.

Nëna ime e dashur uroj të të bej gjithmone krenare me çmime të tilla, por pse jo edhe më te medha se ky”-shkruan ajo.