Arsenali është mbyllur nga Pierre Emerick Aubameyang, kështu që për ta parandaluar atë të largohet me kosto zero në gjashtë muaj, ai po nxiton të marrë disa të ardhura me transferimin e tij në merkaton e dimrit.

Pa opsione për të zgjidhur marrëdhënien e tij të keqe me Mikel Artetën, trajneri spanjoll do të kishte konfirmuar se ai e dëshiron atë jashtë skuadrës, kështu që gabonezit tashmë po dëgjon ofertat.

Topçinjtë, që kanë më shumë për të humbur, ia kanë ofruar futbollistin dy klubeve të mëdha të La Ligës, Real Madridit dhe Barcelonës, ndonëse ideja duket se nuk funksionon për momentin. Katalanasit sapo kanë investuar shumë te Ferran Torres dhe bardhezinjtë, mund ta vlerësoj nëse del Jovic apo Mariano, ndryshe e pamundur.

Juventus apo Roma janë klube të tjera që ata kanë thirrur dhe duken më të hapur, megjithëse ajo që është e qartë është se Aubameyang do të duhet të zvogëlojë pretendimet e tij dhe është se performanca e tij në kohët e fundit ngre disa dyshime.

E qartë është se futbollisti, i cili në kulmin e tij kapte vlerën e 75 milionë eurove, mund të largohej nga Emirates për pak më pak se 15 milion euro.