Pas Sherif Kallakut dhe Pepi Gjorguiev tani nga Teuta largohet dhe portieri Bobi Çeleski.

Portieri 24-vjeçar ka shpallur “divorcin” me kampionët aktual të Shqipërisë.

Maqedonasi lë kështu pas tre vitesh skuadrën bregdetare, ku mbërriti në vitin 2018 nga ekipi i Makedonija.

Përveç Teutës dhe Makedonijas ai gjithashtu ka mbajtur veshur edhe fanellën e Grosetos në Itali./PANORAMA-SPORT/