Për shkak të shtyrjes së sfidës me Njukasëll në Premier Ligë ditën e sotme, për shkak të situatë së rënduar me COVID-19 në Angli, Sauthempton ka reagur me një postim në Instagram me një foto të sulmuesit, Armando Broja.

Sauthempton nuk ishte dakort për shtyrjen e kësaj sfide, por FA kështu e pa të arsyeshme.

Kështu në një mënyrë disi ironike Sauthempton bëri një postim në Instagram ku shkruhej:

“Humori i një dite pa ndeshje” dhe me një fytyrë të qeshur, i shoqëruar me një fotot të Brojës ku nuk duket i lumtur.