Kuqeblute e Vllaznise jane nisur sot drejt Ulqinit dhe ne bordin e autobusit qe mori rrugen drejt pikes doganore te Malit te Zi mesohet te kene qene 26 futbolliste.

Por nga sa behet e ditur, te planifikuar kane qene per te udhetuar 27 futbolliste, por njeri prej tyre mesohet se ka preferuar te mos e ndermarre kete veprim sepse preferon te largohet.

Behet fjale per mesfushorin Uheid Hoxha. Ai ka edhe 6 muaj kontrate me Vllaznine dhe duke qene se ka shume pak hapesira ne skuader, po mendon largimin prej rradheve te saj.

Kuptohet qe ne pozitat ku ndodhet, nuk preferon nje huazim nga ana e klubit, por me shume mundesi do te bisedoje per te gjetur gjuhen e kompromisit per nderperjen e saj. Mesohet se ai eshte duke pare pista te tjera te mundshme per vazhdimin e karrieres se tij.

Vete Hoxha pak dite me pare do te deklaronte per “Shkodra Sport” se me 99 % eshte i larguar nga Vllaznia dhe kete e vertetoi me mosudhetimin e tij bashke me ekipin drejt Ulqinit./SHKODRA-SPORT.COM/