Ne ndeshjen e mbremjes se sotme eshte luajtur ndeshja e Seria A ne mes Milan dhe Roma, e cila eshte fituar nga kuqezinjte me rezultatin 3-1.

Por ne kete ndeshje ka patur nje histori shume interesante. Ne pankinen e Milanit, si portier i dyte ka qene 17 vjeçari Lapo Nava. Kjo ndodhte per here te pare per te dhe padyshim qe emocionet kane qene te medha.

Nava ende nuk ka firmosur nje kontrate profesioniste me Milanin, por luan me ekipin U19 te Akademise se ketij klubi, nderkohe qe ndeshja e sotme ndaj Romes do t’i mbetet gjate ne mendje.

Por nje histori edhe me interesante eshte rregjistruar ne perfundim te ndeshjes. Portieri i dyte i Milanit, siç shikohet edhe nga fotoja, shkoi në shtëpi në fund të lojës me tramvaj si një tifoz i zakonshëm.