Tërbuni ka bërë largimin e parë zyrtar për merkaton e janarit. Skuadra pukjane përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se ka mbyllur bashkëpunimin me Kujtim Alcanin.

Mbrojtësi i krahut të djathtë firmosi me skuadrën pukjane gjatë merkatos së verës, ndërsa pas 6 muajsh largohet nga ekipi. Tërbuni falenderon lojtarin për kontributin e dhënë në këtë pjesë të parë të sezonit dhe I uron suksese në vazhdim.

Postimi i Tërbunit:

Klub Futboll TËRBUNI PUKË njofton të gjithë tifozët Pukjanë se ka ndërprerë bashkpunimin me mbrojtësin e djathtë, Kujtim Alcani pas gjashtë muajve.

TËRBUNI dhe të gjithë tifozët Pukjanë e falenderojnë Kujtimin për gjithçka çfarë ka dhënë për fanellen tonë kuqebardh dhe i urojmë suksese të mëtejshme në karriere!