Ishte planifikuar te luhej diten e diele ne oren 14.00 ne stadiumin “Loro Boriçi” miqesorja ne mes Vllaznise dhe Prishtines, por kjo nuk do te ndodhe.

Burime te ndryshme per “Shkodra Sport” bejne te ditur se miqesorja ne fjale nuk do te luhet. Arsyeja eshte se ekipi i Prishtines ka patur disa probleme demtime lojtaresh ditet e fundit dhe per kete arsye, u ka kerkuar mirekuptim drejtuesve te Vllaznise per te mos e luajtur kete ndeshje.

Kuptohet qe kjo gje i ka prishur disi planet e drejtuesve te Vllaznise megjithate jane te detyruar ta pranojne nje kerkese te tille te kolegeve te Prishtines.

Ne keto rrethana, planet e kuqebluve kane ndryshuar. Tashme mbetet per t’u pare nese ata do te kerkojne ndonje kundershtar tjeter per kete miqesore apo do te zhvillojne nje ndeshje kontrolli brenda familjes.

Po ashtu, ende nuk eshte e qarte nese Vllaznia do te kthehet te dielen nga Ulqini siç e kishte planifikuar me pare, apo do te vazhdoje atje pergatitjet per ndeshjen ndaj Tiranes./SHKODRA-SPORT.COM/