Kaluan me fat ne turin tjeter te Kupes se Shqiperise 17 vjeçaret e Vllaznise vetem fale gjuajtjes se 11-metershave, por ne te njejten menyre e kane pesuar 19 vjeçaret.

Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Peze- Helmes, Vllaznia U19 ka humbur ne shifrat 3-4 pas gjuajtjes se 11-metershave ndaj ekipit te Bylisit.

Ne kete 90 minutes, kuqeblute kane kaluar te paret ne avantazh fale nje 11-metershi te kthyer ne gol nga futbollisti Antonio Delaj dhe pjesa e pare eshte mbyllur 1-0 per ta.

Ne te dyten Bylis ka arritur te barazoje dhe me pas nuk ka patur gol tjeter duke bere qe koha e rregullt te mbyllej ne shifrat 1-1, duke i detyruar te dy ekipet t’i drejtohen pikes se bardhe per te percaktuar fituesin.

Ballshiotet jane treguar me te sakte dhe kane fituar 4-3 duke shkuar ata ne çerekfinale, ndersa Vllaznia U19 e Vioresin Sinanit detyrohet te ndale ketu rrugetimin e saj ne kete kompeticion./SHKODRA-SPORT.COM/