Rikonstruksioni i fushes sportive “Reshit Rusi” ne Shkoder po shkon drejt fundit dhe shume shpejt ajo do te jete ne dispozicion te ekipeve te Vllaznise per stervitje dhe ndeshje.

Mbremjen e sotme ka qene vete Federata Shqiptare e Futbollit qe ka publikuar nje video te punimeve te bera ne kete fushe teksa poshte saj shkruan:

është duke përmbyllur investimin e radhës infrastrukturor. Stadiumi “Reshit Rusi” në Shkodër i është nënshtruar rikonstruksionit, që përfshin vendosjen e një tapeti të ri dhe përmirësimin e nënshtresave të fushës, duke mundësuar një fushë shumë cilësore që brenda pak ditësh do të jetë në dispozicion të klubit Vllaznia.

Ky padyshim qe eshte nje lajm i shkelqyer sepse ne kete periudhe reshjesh, kjo fushe mbetet mundesia e vetme per zhvillimin e stervitjeve ne kushte optimale per to.