Tek KF Murlani nuk ka vetem perpjekje per afrime lojtaresh cilesore. Nga rradhet e tij, duket se do te kete edhe largime, madje i pari eshte konkretizuar.

Behet fjale per mbrojtesin shtatelarte Olsi Shema. Ai diten e djeshme mesohet se eshte prezantuar tek skuadra e Orikut qe siç dihet merr pjese ne kategorine e dyte te futbollit shqiptar.

Duket se arsyeja e levizjes ka te beje me nje oferte me te mire financiare, e cila duhet ta kete bindur 23 vjeçarin shkodran qe ka qene edhe pjese e Vllaznia B, Vllaznia U21 dhe tashme se fundi e KF Murlani.

Largimi i ketij lojtari padyshim qe do te krijoje probleme per kete te fundit sepse Shema ka qene nje lojtar i rendesishem per trajnerin Xhahysa dhe tashme duhen gjetur te tjere per ta zevendesuar.

KF Murlani per momentin ndodhet ne vendin e peste ne renditje dhe pritet te jete ne gare deri ne fund te sezonit per ngjitjen nje kategori me lart./SHKODRA-SPORT.COM/