Merkato e janarit ka nisur dhe skuadrat e Kategorisë Superiore kanë filluar lëvizjet e para.

Ekipet e Superiores po mundohen që në harkun e 31 ditëve të përmirësojnë kontingjentin e tyre me elementët që i mungojnë për të luftuar edhe synuar ato objektiva sezonalë që kanë.

MERKATO E DIMRIT –

TEUTA

Afrime: Rubin Hebaj, Reild Kurti, Florent Avdyli;

Largime: Sherif Kallaku, Bobi Celeski, Adolf Selmani, Pepi Gjorgiev, Igli Moqi, Santiago Selmani, Laurenc Xheka;

VLLAZNIA

Afrime: Mikael Panos;

Largime: Uellington Gustavo, Kaina Nunjes, Arlind Kalaja, Albin Sadrijaj, Uheid Hoxha;

PARTIZANI

Afrime: Sherif Kallaku, Xhuliano Skuka, Masanga Matondo, Fernando Augusto;

Largime: Andrija Filipoviç, Emiljano Musta?;

LAÇI

Afrime: Adeleke Akiniemi; Largime: Ilirid Ademi, Arbër Deliu, Arbër Bytyqi;

TIRANA

Afrime: Dejvid De Silva;

Largime: Isak Giamfi?;

KUKËSI

Afrime: S’ka;

Largime: Donald Rapo, Albin Gashi;

SKËNDERBEU

Afrime: Erlis Frashëri, Klodian Gjino, Skerdilajd Levendi;

Largime: Bruno Riter, Ngisah Bismark, Zhozef Asante;

KASTRIOTI

Afrime: Adolf Selmani, Santiago Selmani, Kaina Nunjes, Jusuf Zetuna?;

Largime: Damir Grgiç, Endri Reçi;

DINAMO

Afrime: Sabien Lilaj, Arturo Rexhinaldo, Olivier Kingue, Denison Silva?;

Largime: Enis Gavazaj, Marin Abazaj, Kevi Berberi, Rei Nuriu, Xhuliano Skuka, Mario Gjata?;

EGNATIA

Afrime: Klevis Hasanbelli, Ildian Shyti, Ilirid Ademi;

Largime: Urosh Duriç, Arsenio Valport, Kris Gadi, Glejdis Ndraxhi, Mario Teqja, Arbër Çyrbja, Remi Djuardin, Timis Bardis;
/PANORAMA-SPORT/