Nje nga mesfushoret me te mire te kampionatit shqiptar eshte shume prane transferimit ne nje kampionatme te forte.

Regi Lushkja është gati për të bërë hapin e madh. Në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN TV” është raportuar se mesfushori i Laçit do të transferohet te Sherif Tiraspoli duke kërkuar “trampolinën” për hapin e madh në karrierë.

Ndërkohë Starova i ka dhënë edhe një këshillë drejtuesëve të Laçit mbi çmimin e largimit:

“Për mendimin tim, Lushkja pa 300 mijë euro nuk ikën. Kjo është forca jonë dhe Tirana po shet dy tre element në vitet e fundit”, tha Starova. /Sport Ekspres/