Armando Broja protagonist. Sulmuesi shqiptar ia ka dalë të dërgojë topin në rrjetë në ndeshjen që po luhet mes Southampton dhe Brentford, me rezultatin aktual që është 3-1.

Lojtari shfrytëzon më së miri një pasim të Romeu në minutën e 49-të, ka vrapuar per rreth 50 metra dhe perballe portieriet e ka dërguar topin në rrjetë.

Ky është goli i pestë i tij me fanellën e skuadrës nga Southampton, në 15 ndeshje të zhvilluara deri tani.

Armando Broja vijon të tregojë përformaca të mira në këtë sezon, e tashmë është i konfirmuar si një nga më të mirët te kjo skuadër. 20 vjeçari ka luajtur më parë për Vitesse apo edhe për Chelsea.