Pas 6 muajsh tek Astana ne Kazakistan, Eneo Bitri eshte rikthyer serish tek Partizani per ta vijuar aty perseri karrieren e tij.

Mbrojtesi shtatelarte ka dhene nje interviste sot per mediat, teksa eshte pyetur nga gazetaret se cilet jane ekipet me te mira te kampionatit sipas tij dhe Bitri eshte pergjigjur:

“Une mendoj se ekipet me te mira te kampionatit jane dy: Vllaznia dhe Kukesi”. E ka thene me shume sinqeritet dhe ky ne fakt eshte nje konfirmim i asaj se çfare thone edhe shume te tjere.

Skuadrat e drejtuara nga Brdariç dhe Longo luajne futbollin me te bukur ne Superlige dhe ndonese per momentin nuk kryesojne renditjen, pritet te jene rivale te forte per titullin kampion deri ne fund te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/