Partizani kërkon me çdo kusht ta largojë Ergys Kaçen për të shpëtuar nga kostoja e tij e madhe financiare.

Prej ditësh, lojtari dhe klubi po negociojnë për mbylljen e bashkëpunimit, por Kaçe po bën rezistencë me pretendimet e tij të larta për të pranuar mbylljen e bashkëpunimit.

Klubi ka bërë edhe lëvizjen e fundit për ta detyruar atë të largohet. Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se Kaçe është dërguar nga trajneri Mehmeti të stërvitet me Partizanin U-21.

Kjo lëvizje natyrisht është mesazh i qartë për korçarin, se nëse ai nuk largohet, nuk do të ketë shansin të luajë.

Drejtuesit i kërkuan edhe pak ditë më parë mesfushorit të shkonte tek ekipi U-21, por ai fillimisht refuzoi.