Mbrojtesi maqedonas Filip Gligorov tek Vllaznia para dy sezonesh beri nje sezon thuajse perfekt dhe spikati me performancen ne krahun e djathte te mbrojtjes.

Por tek skuadra e Partizanit ku ndodhet prej veres se kaluar nuk i ka ndodhur keshtu. Futbollisti do të nënshkruante kontratën deri në vitin 2023, por duket se do të largohet para kohe nga kryeqytetasit.

Shkupjani pritet që të ndërpresë me konsensus kontratën pasi e sheh veten jashtë planeve të trajnerit Mehmeti.

Gligorov ka qenë pjesë e Shkupit, Sileksit dhe Rabotnickit, Dunarean në Rumani dhe Sarajevën në Sllovaki. Por deri tani lojtari nuk arriti që të shpërblente besimin e drejtuesëve të cilët e afruan në verë.