Trajneri Brdariç ka caktuar edhe titullarët që do të zbresin në fushë për të luajtur “Klasiken” e futbollit shqiptar.

Duke i pasur të gjithë gati, tekniku gjerman nuk do të bëjë shumë ndryshime dhe pritet të zgjedhë të njëjtët lojtarë që kanë luajtur në ndeshjet e kaluara.

Ai sërish ka menduar që nga minuta e parë të luajë me Zogoviçin në portë, në mbrojtje me katërshen Gurishta, Diagne, Adili e Hakaj.

Në mesin e fushës do të jetë treshja e përbërë nga Krymi, Jonuzi e Da Silva që do të luajë para tyre. Ndërsa sulmi pritet të përbëhet nga Aralica në majë të tij i ndihmuar nga krahët nga Latifi e A.Hoxhaj.