“Kukës Arena”, nuk do të inagurohet as këtë javë. Verilindorët kishin planifikuar që sfida e parë për këtë vit 2022 ndaj Dinamos të luhej në impantin e ri, por një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Ndeshja ndaj bluve u zhvendos ditën e mërkurë për shkak se te Kukësi kishte lojtarë të infektuar me Covid-19 dhe u mendua që ky takim do të luhej në “Kukës Arena”, por siç duket eksperti grek nuk ka dhënë miratimin e tij pasi fusha nuk është ende gati.

Lajmi konfirohet nga vetë Kukësi në faqen zyrtare në rrjetet sociale, teksa bëjnë me dije se takimi ndaj Dinamos do të luhet në “Elbasan Arena” në orën 16:45.

Padyshim qe shtyrja serish e inagurimit te ketij stadiumi nuk eshte pritur mire nga tifozet kukesiane, por edhe vete skuadra e drejtuar nga Longo dhe si rrjedhoje mezi presin ta luajne ndeshjen e pare aty.