Pas Vllaznia, edhe Murlani i futbollit te femrave ka nisur merkaton. Diten e djeshme kane mberritur ne Shqiperi per llogari te kesaj skuadre 5 lojtare braziliane.

Ne oren 15.00 te pasdites se sotme te pesta keto lojtare do te jene para trajnerit Parmeza per te zhvilluar seancen e pare stervitore me kete ekip.

Nga te dhenat e para qe mesohen nga “Shkodra Sport”, kemi te bejme me lojtare qe luajne ne reparte te ndryshme, duke filluar nga porta e duke perfunduar ne sulm. Ende nuk eshte e qarte nese do te qendrojne te pesta ato apo do te testohen, por e sigurte duket se Murlani do te kete braziliane ne rradhet e tij.

Por drejtuesit e klubit mesa mesohet, kane nder mend qe te marrin edhe lojtare te tjera dhe per kete arsye, merkatoja do te vazhdoje edhe per disa kohe.

Synimi i tyre eshte per te ndertuar nje skuader sa me konkurruese per te permiresuar renditjen e kampionatit ne gjysmen e dyte te tij, nderkohe qe kane synime ambicioze ne Kupen e Shqiperise./SHKODRA-SPORT.COM/