PSG është e vendosur të mbyllë nënshkrimin e Zinedine Zidane përpara marsit të ardhshëm dhe megjithëse ardhja e ish-trajnerit të Real Madridit nuk është planifikuar deri në verë, bordi e konsideron një faktor përcaktues që Mbappe të rinovojë.

Fakti që marrëveshja mbyllet para dy muajsh është e qartë, ata duan që gjithçka të lidhet përpara se të përballen me Real Madridin në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, i cili mund të jetë një gol i plotë kundër bardhezinjve përpara ndeshjes.

Ditët e Pochettino-s janë të numëruara, ai nuk ka mbështetjen në dhomat e zhveshjes apo Leonardo-s, i cili vetëm pret që skuadra të dështojë ta shkarkojë dhe të nënshkruajë Zizoun, i cili edhe pse tashmë ka thënë po, ende nuk është firmosur asgjë, gjë që krijon dyshime para interesit të United dhe klubeve të tjera për ta nënshkruar atë.