Premtimi i drejtuesve te Murlanit per forcimin e skuadres me lojtare cilesore, eshte bere tashme realitet. Prej pak ditesh ne stervitje me ekipin jane edhe 5 futbolliste braziliane.

Bëhet fjalë për Milena Santos Siula, Micheli Dos Santos, Rhaizza Luiz Cabral, Alexsandar Bispo Santana dhe Yasamin Mila Reis, të cilat janë vënë nën urdhrat e trajnerit Arben Parmeza.

Ato luajne ne pozicione te ndyshme duke filluar nga porta e deri ne sulm. Drejtuesit jane duke u munduar qe t’i federojne gjate kesaj jave keto lojtare ne menyre qe ata te jene te gatshme per te luajtur kunder Vllaznise te shtunen ne ndeshjen e vlefshme per turin çerekfinal te Kupes.

Kuptohet qe shorti ka qene pak i pafat per ekipin e Murlanit sepse do te ndeshet menjehere me ekipin me te forte te futbollit shqiptar te femrave. Drejtuesit e tij do te kishin deshire te ndesheshin kaq shpejt me Vllaznine por ky eshte verdikti i shortit.

Nderkohe tek Murlani bejne te ditur se ne ditet ne vijim mund te vije edhe ndonje lojtare tjeter. Synimet e ketij ekipi duken shume ambicioze per gjysmen e dyte te sezonit./SHKODRA-SPORT.COM/