Vllaznia e femrave nuk don t’ia dije as per brazilianet e Murlanit. Ndonese me kete te fundit sot jane aktivizuar edhe kater lojtare te ardhura nga amerikano- latine (e pesta nuk luajti sepse nuk i ka ardhur akoma dokumentacioni), serish vajzat kuqeblu kane fituar me rezultatin e thelle 7-0.

Ky ka qene verdikti i takimit te luajtur mesditen e sotme ne kompleksin sportiv “Zmijani”, takim qe ka qene i vlefshem per turin çerekfinal te Kupes se Shqiperise.

Ne pjesen e pare ka qene Megi Doçi qe ka zhbllokuar shifrat me ane te nje 11-metershi dhe me pas Lufo dy here ka shenuar ne porten e Murlanit, para se Gjini te shenonte edhe golih e katert dhe ne kete menyre pjesa e pare do te mbyllej ne shifrat 4-0 ne favor te Vllaznise.

Ne te dyten te tre keto futbolliste do te shenonin edhe nga nje gol tjeter, pikerisht Lufo, Gjini e Doçi dhe ata kane kompletuar fitoren e thelle 7-0 ne favor te Vllaznise.

Me kete fitore, ekipi shkodran eshte kualifikuar per ne gjysmefinale te Kupes se Shqiperise, nderkohe qe Murlanit i duhet te permiresohet edhe me shume per te bere nje paraqitje me te mire ne fazen e dyte te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/