Ne ndeshjen e sotme Flamurtari- Vllaznia, e vlefshme per kupen e Shqiperise e cila perfundoi me fitoren 2-1 te shkodraneve, ka patur nje episod shume interesant.

Pjese e dy skuadrave kane qene dy vellezer, te cilet kane qene te pozicionuar ne kampe te ndryshme. E kemi fjalen per dy futbollistet shkodrane, Denis dhe Paolo Pjeshka.

Ndryshimi i vetem ka qene se me i madhi- Denisi 26 vjeç, ka qene pergjate 90 minuta ne fushe si titullar me fanellen e Flamurtarit dhe madje me plot gojen mund te themi, lojtari me i mire per te.

Tjetri, me i vogli- Paolo 18 vjeç, eshte grumbulluar per kete ndeshje nga stafi teknik por nuk ka luajtur ne kete ndeshje dhe ka qendruar vetem ne pankine. Megjithate e ardhmja e tij duket e sigurte.

Me shume siguri do ta veshe shume shpejt fanellen e ekipit te pare te Vllaznise, ashtu siç ka vere i vellai 7 vjet me pare dhe pse jo, per te synuar te beje shume me mire sesa ai sepse talentin dhe mundesite i ka./SHKODRA-SPORT.COM/