Vllaznia e futbollit te femrave ka zhvilluar nje miqesore pasditen e sotme ndaj ekipit kampion te Kosoves, atij te Mitrovices, te cilin e ka fituar me rezultatin 2-0.

Ndeshja eshte luajtur ne fushen e kompleksit “Olimpik” ne Durres, qytet ku kampionet kosovare jane duke zhvilluar fazen pergatitore dimerore.

Ajo eshte dominuar nga ekipi kampion i Shqiperise i cili ne pjesen e pare ka kaluar ne avantazh me ane te futbollistes Megi Doçi dhe ky 45 minutesh eshte mbyllur me kete gol.

Ne te dyten nderkohe, do te vinte edhe goli i dyte, i cili eshte shenuar nga futbollistja Luçije Gjini dhe ne kete menyre i gjithe takimi do te mbyllej me fitoren 2-0 te Vllaznise.

Ajo nderkohe te shtunen do te luaje ne fushen sportive “Reshit Rusi” ndeshjen gjysmefinale te Kupes se Shqiperise, ate ndaj Partizanit, ky padyshim qe do te synohet fitorja dhe kalimi ne finale./SHKODRA-SPORT.COM/