Vllaznia e volejbollit te meshkujve ka hedhur nje hap shume te rendesishem per kalimin ne turin gjysmefinal te kampionatit. Ne ndeshjen e pare çerekfinale, ajo ka fituar me rezultatin 3-2 ndaj Skenderbeut.

Ndeshja eshte luajtur diten e sotme ne pallatin e sportit te Korçes dhe eshte shoqeruar me nje rivalitet te forte, por qe ne fund eshte shoqeruar me triumfin e kuqebluve.

Ata e kane fituar setin e pare me shifrat 25-21 e me pas edhe te dytin 25-19 duke krijuar idene se do ta fitonin lehte kete takim, por nuk do te ndodhte keshtu.

Korçaret u zgjuan ne setin e trete duke e fituar ate 25-19 dhe duke rihapur ndeshjen, per me teper duke fituar edhe te katertin po ne te njejtat shifrat, kane barazuar shifrat e seteve ne 2-2 duke e çuar kete perballje ne set final.

Ne kete te fundit, Vllaznia eshte treguar me e sakte duke e fituar 15-10 dhe ne kete menyre krejt ndeshjen me rezultatin 3-2. Nje fitore kjo qe i hap rruge kualifikimit per ne gjysmefinale. Takimi i dyte do te luhet diten e premte ne Shkoder dhe ne rast fitoreje, ekipi i drejtuar nga trajneri Artan Kalaja do te vijoje me tej./SHKODRA-SPORT.COM/