Kristiano Ronaldo edhe pse nuk është më një lojtar i Real Madrid lidhet herë pas here me klubin për shkak të historisë që 5-herë fituesi i “Topit të Artë” shkroi me madrilenët.

Këtë herë ka qenë Marselo ai që ka rikrijuar festën e famshme që Ronaldo kryen pasi shënon, duke e realizuar atë më brazilianin Rodrigo.

Ky lloj festimi është parë të realizohet shumë herë mes Ronaldos dhe Marselos, si një dëshmi e miqësisë që futbollistët kishin me njeri-tjetrin.

Video është publikuar nga faqja zyrtare e Realit në Tweeter, ku ka marrë komentet e shumë nostalgjikëve që kanë kujtuar kohërat që kjo festë kryhej nga portugezi i veshur me fanellën e bardhë.