Gjysma e Evropës e shikon me habi paraqitjen e sulmuesit uruguaian por kush do që ta transferojë atë, duhet të paguajë të paktën 80 milionë euro.

Kjo shifër parashikohet të rritet nëse deri në fund të sezonit, Nunez mban këtë paraqitje dhe formë që ka aktualisht.

Deri më tani, Manchester United, Tottenham dhe Arsenal janë të interesuar për të.

Për këtë sezon, Nunez ka luajtur në total me Benficën 35 ndeshje, ka shënuar 28 gola dhe ka asistuar 3 herë.