Ndonese pa luajtur asnjeren ndeshje ne Shkoder, Vllaznia e volejbollit te meshkujve ia ka dale te fitoje dhe te kualifikohet per ne turin gjysmefinal te kampionatit kombetar.

Pas fitores 3-2 te marten ne Korçe, Vllaznia ka fituar serish edhe sot ndaj Skenderbeut, kete here me rezultatin 3-1 ne ndeshjen e luajtur ne Farke te Tiranes.

Ajo duhej te ishte luajtur ne fakt ne Shkoder, por per shkak te zenies se pallatit te sportit “Qazim Dervishi” me aktivitete te tjera sportive, eshte spostuar ne Tirane.

Ne fakt ka qene Skenderbeu qe e ka fituar setin e pare ne shifrat 25-22 por vetem kaq. Vllaznia fiton te dytin shume lehte, 25-12 duke barazuar numrin e seteve ne 1-1 dhe kaq ka mjaftuar qe ekipi shkodran te marre frenat e lojes ne dore.

Ajo ka fituar edhe setin e trete 25-16 nderkohe qe ne katertin ka me shume rivalitet dhe ai mbyllet 25-23 po per ekipin shkodran qe kesisoj fiton 3-1 dhe kalon ne turin gjysmefinal.

Ne kete tur, Vllaznia do te ndeshet me Tiranen, me ndeshjen e pare qe do te luhet te henen ne sallen sportive te kryeqytetit