Partizani arriti një fitore fantastike me përmbysje përballë Teutës me shifrat 3-1 në “Elbasan Arena”.

Miqtë ishin ata që kaluan të parët në avantazh me Ivanoviç, por të kuqtë kthyen rezultatin me golat e Skukës dhe Bitrit.

Kështu Partizani futet në garë për Europën dhe nëpërmjet kampionatit, ndërsa nga ana tjetër, Teuta rrezikon të bjerë nga kategoria.

REZULTATI:

PARTIZANI 3-1 TEUTA

45+2′ Skuka, 52′ Bitri, 90+6′ Mirosvaljev / 27′ Ivanoviç