Vllaznia U19 ne volejboll per te rinj eshte kualifikuar per ne finale te kampionatit kombetar, aty ku do te gjeje Partizanin, skuader me te cilin do te diskutoje titullin kampion te ketij sezoni.

Skuadra e drejtuar nga trajneret Endri Jukni dhe Fatjon Çekini ka fituar sot ndeshjen e trete gjysmefinale ndaj ekipit te Tiranes, ndeshje kjo e luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” me rezultatin e paster 3-0.

Ajo nuk e ka vene asnjehere ne dyshim fitoren e ketij takimi teksa ka fituar setin e pare 25-19, me pas te dytin 25-18 dhe ne fund edhe te tretin 25-19. Vllaznia e kishte fituar ndeshjen e pare po me rezultatin 3-0, edhe ajo e luajtur ne Shkoder.

Me pas, e dyta u luajt ne Tirane dhe u fitua nga bardheblute 3-2, çka i detyroi te dy ekipet te luajne edhe nje sfide te trete e cila nxorri fituese Vllaznine U19 qe e fitoi pra ate 3-0 dhe ne kete menyre shkon ne finale. Aty ku do te kerkoje edhe fitoren e titullit kampion./SHKODRA-SPORT.COM/