Ancelotti theksoi se Real Madridi duhet të jetë i përgatitur në rast se Chelsea vendos të ndryshojë stilin e lojës pas humbjes në Stamford Bridge.

“Të gjithë e dinë se do të jetë e vështirë, përtej fitores 3-1”, deklaroi Ancelotti.

“Ne do të duhet të vuajmë dhe të luftojmë, sigurisht. Ne presim një kundërshtar që do të bëjë më të mirën për të kaluar barazimin.

“Ne do të shohim për formacionin. Ne do të dëshironim të luajmë të njëjtën ndeshje si atje. Ne duhet të jemi të përgatitur për çdo gjë, për një ndryshim në mënyrën e lojës së Chelsea, sepse ajo që ata bënë në Londër nuk e bëri punoni mirë për ta”, u shprehu tekniku italian.