Ceyhun Kazanci, drejtori i Besiktas, ka folur për të ardhmen e Batshuay dhe Pjanic.

“Të dy lojtarët janë në huazim te ne, por në fund të kontratës ata do të rikthehen tek ekipet e tyre përkatëse pasi nuk do të rishikojmë kontratën për huazim.”

Pjanic do të rikthehet te Barcelona kur të hapet merkatoja e verës, pasi ai ka një kontratë deri në vitin 2024 me ekipin spanjoll.