Cristiano Ronaldo bëri një gjest të pahijshëm pas ndeshjes së Manchester United kundër Liverpool, duke i thyer telefonin një tifozi 15-vjeçar.

Policia nisi edhe një proces hetimor për ngjarjen, ndërkohë që për portugezin ka edhe kritika. Ish-mbrojtësi i Liverpool, Jose Enrique, ka folur hapur:

“Gjithmonë e kam thënë se nuk më pëlqente. Ronaldo beson se është Zot dhe se mund të bëjë çfarë të dojë.

Nuk po them se ai nuk është një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, por ai preson nuk më pëlqen”.