Xhuljano Skuka ishte protagonist në humbjen e Partizanit përballë Vllaznisë nga gjuajtjet e 11-metërshave që vendosën finalistin e dytë të Kupës së Shqipërisë.

Sulmuesi humbi penalltinë e parë ndaj shkodranëve dhe të vetmen për Partizanin, që solli eliminimin e tyre nga ky kompeticion.

I përlotur, Skuka shkoi dhe i kërkoi falje tifozëve të tij, pas i hoqi mundësinë Partizanit për të shkuar në finale. Gjithashtu dhe shokët e tij të ekipit ishin aty për të ngushëlluar sulmuesin e kuq.