Vllaznia eshte rikthyer te festoje. Kualifikimi ne finalen e Kupes se Shqiperise edhe per kete sezon, ka dhuruar vertete emocione te medha ne sfiden e luajtur ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Ndaj Partizanit koha e rregullt por edhe ajo shtese eshte mbyllur ne barazim 1-1 dhe kjo ka bere qe te dy ekipet t’i drejtoheshin gjuajtjes se 11-metershave ku shkodranet jane treguar me te sakte duke fituar 5-4 dhe duke vijuar me tej.

Kaq ka mjaftuar qe ne stadium te shpertheje festa. Por emocionet me te medha jane perjetuar ne momentet kur futbollistet e Vllaznise i jane drejtuar tribunes C5 ku kane qene te vendosur “Vllaznit Ultras”.

Brohoritjet kane qene te shumta, nderkohe qe momenti me interesant ka qene kur Krymi dhe Gurishta kane rrembyer megafonin e tifozeve dhe bashke me ta kane kenduar per Vllaznine.

Te plote kete feste mund ta ndiqni ne videon e meposhtme: