Cristiano Ronaldo nuk është pjesë e planeve të Manchester United të ri nga Erik ten Hag.

Kështu raporton Daily Star, duke sqaruar se trajneri holandez ka autorizuar transferimin e portugezit pasi nuk e konsideron të përshtatshëm për stilin e lojës që dëshiron të transferohet nga Ajax te klubi anglez.

Nuk do të ishte një lamtumirë e lehtë, jo vetëm sepse CR7 dëshiron të vazhdojë të mbrojë ngjyrat e Djajve të Kuq dhe të respektojë kontratën e nënshkruar një verë më parë, por edhe sepse nuk ka shumë alternativa. Një rikthim në Spanjë duket i pamundur duke pasur parasysh se Barcelona dhe Real Madrid kanë synime të tjera.

Mund të ekzistojë gjithmonë hipoteza e Paris Saint-Germain-it i cili nuk do ta kishte problem që të mund të luante Ronaldon dhe Messin së bashku sezonin e ardhshëm, por fillimisht klubit do t’i duhet të hollojë skuadrën për të rikthyer shpenzimet e mundshme, veçanërisht për angazhimin.

Mundësia tjetër është të kthehet më në fund në Portugali për t’i dhënë fund karrierës, ose të provojë kartën e një kampionati siç mund të jetë MLS.