Vllaznia do ta luaje ne Durres ndeshjen e rradhes, pikerisht ne stadiumin “Niko Dovana”, ate ndaj Teutes, diten e diele ne orewn 16.45.

Nje sfide kjo shume e rendesishme per ecurine e metejshme te kuqebluve ne kampionat te cilet tashme duan me çdo kusht te renditen ne katershen e pare te renditjes per ta patur te sigurte kualifikimin per ne Kupat e Europes.

Dhe ky objektiv kalon nga Durresi. Por per kete ndeshje, trajneri Plori do te kete nje mungese te sigurte dhe njekohesisht shume te rendesishme. Behet fjale per mbrojtesin Darko Bulatoviç.

Ai ka plotesuar numrin 4 te kartonave te verdhe dhe si rrjedhoje nuk do te jete ne fushe ndaj djemve te detit. Bulatoviç tregoi nje forme te shkelqyer ne ndeshjen e djeshme ndaj Partizanit dhe per kete arsye, do t’i prishe jo pak planet e stafit teknik.

Per me teper qe ende eshte e paqarte situata e mbrojtesit tjeter te qendres, senegalezit Diagne.Per te ende nuk eshte e qarte situata e tij dhe nese do te rikthehet apo jo ne stervitje. Pavaresisht ketij fakti, objektivi i Vllaznise te dielen do te jete fitorja ndaj Teutes./SHKODRA-SPORT.COM/