Kampionati i kategorise se dyte po shkon drejt fundit dhe kane mbetur per t’u luajtur edhe 270 minuta. Gara per vendin e pare, ate qe te çon direkt ne kategorine e pare, mbetet shume e forte ne mes tre skuadrave, Orikut, Luzit dhe Veleçikut.

Ky i fundit aktualisht ndodhet ne vend te trete ne renditje me 44 pike, nderkohe qe Luzi eshte i dyti me 46 dhe Oriku i pari me 47 pike. Pikerisht me kete te fundit, koplikasit do te ndeshen diten e neserme ne oren 15.00.

Nje sfide qe do te luhet ne kompleksin “Vellezerit Duli” dhe padyshim qe pritet me shume interes nga tifozet e Malesise se Madhe te cilet mendohet te jene te shumte ne numer, ne mbeshtetje te skuadres se tyre.

Veleçikut i duhet te fitoje 3-0 per ta kaluar ne renditje Orikun. Nje rezultat i ekzagjeruar disi, por djemte e drejtuar nga trajneri Haris Lika kane treguar se mund t’ia dalin. Prandaj do ta provojne edhe neser sepse objektivi i tyre eshte kategoria e pare./SHKODRA-SPORT.COM/


JAVA 20

Veleçiku- Oriku

Internacional- Luzi


JAVA 21

Luzi- Ada

Bulqiza- Veleçiku

Oriku- Gramshi

JAVA 22

Iliria- Oriku

Veleçiku- Luzi