Pesë fitore radhazi në kampionat, Kastrioti i Çelës është pa asnjë dyshim skuadra e momentit në superiore.

Krutanët likuiduan ditën e sotme Kukësin me rezultatin 1-0, falë golit të Grecës, duke u ngjitur në kuotën e 37-të pikëve. Skuadra e Longos, në krahun tjetër regjistroi një tjetër rezultat negativ, duke rrezikuar ndjeshëm Europën.

Vlen të theksohet fakti se Kukësi gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 8-të me Mustën por goli u anulua me VAR. Gjithashtu verilindorët goditën dhe 2 herë shtyllën në pjesën e dytë, por kjo nuk mjaftoi për të marrë pikë.

FT: KASTRIOTI-KUKËSI 1-0