Sot, Kategoria Superiore ngre siparin e javës së 29-të me dy duele interesante.

Në orën 13:45, në stadiumin “Arena Egnatia” do të zhvillohet sfida Egnatia-Tirana.

Skuadra rrogozhinase me vazhdimësinë e rezultateve do të kërkojë shmangjen e zonës “Play-Out”, ndërsa Tirana për ta “hipotekuar” edhe më shumë çështjen e titullit kampion.

Në po të njëjtën orë, do të luhet në stadiumin e qytetit të Kamzës, sfida Kastrioti-Kukësi.

Skuadra krutane kërkon fitoren e pestë radhazi dhe synon ruajtjen e pozicionit të gjashtë në tabelën e renditjes, ndërsa verilidorët duan me çdo kusht mbajtjen e zonës Europiane.