Teuta pret Vllazninë në Durrës në sfidën e javës së 29-të të “Abissnet Superiore”, me të dyja skuadrat që kanë si objektiv tre pikët.

Teuta vjen pas atij eliminimi nga Kupa përballë laçit dhe tani objektiv kryesor ka mbijetesën.

Nga ana tjetër, Vllaznia arriti finalen e Kupës pasi mundi Partizanin, por sërish do t’i luaj shanset e saj për të arritur Europën nëpërmjet kampionatit.

LIVE TEUTA-VLLAZNIA 0-0