Vllaznia ka gabuar jo pak ne rrugen e saj, megjithate i ka ende mundesite per ta mbyllur me sukses sezonin si ne kupe ashtu edhe ne kampionat. I ketij mendimi eshte shprehur ish- portieri i saj Erind Selimaj.

Ai ka qene i ftuar ne emisionin “Sport Arena” ne TV Rozafa dhe fillimisht eshte ndalur tek portieri Zogoviç i cili u be protagonist me pritjen e 11-metershit te Skukes me te cilin kualifikoi Vllaznine ne finale te Kupes. Selimaj ne fakt, ne prononcimet e tij te meparshme, nuk ka qene shume i kenaqur me kete portier.

“Une kam thene se Zogoviç nuk eshte nder portieret me te mire nga te huajt qe kane mbrojtur porten e Vllaznise gjithe keto vitet e fundit. Po shoh qe ne ndeshjet e fundit, ai ka nje rritje te formes se tij, ka nje efikasitet me te madh se me perpara.

Me pritjen e 11-metershit te pare ne gjysmefinalen e Kupes ndaj Partizanit, i dha besimin e duhur bashkelojtareve te ekipit per te qene me te qete dhe per ta fituar ate ndeshje. Portieri eshte 50 per qind e skuadres dhe shpresoj qe ai t’i jape zemer ekipit ne keto ndeshjet e mbetura te kampionatit, per te arritur objektivat e saj”- eshte shprehur Selimaj.

Nderkohe duke folur per sfiden e se shtunes ndaj Partizanit, ish- portieri i Vllaznise deklaron: “Nga ana psikologjike, Vllaznia eshte shume me lart se Partizani dhe besoj se ka me shume shanse per ta fituar kete ndeshje.

Nese do te ndodhe keshtu, une them se ka hedhur nje gur themeli shume te forte per te siguruar Europen edhe permes kampionatit. Fitoren ndaj Partizanit do ta konsideroja gjysmen e punes per arritjen e ketij objektivi”./SHKODRA-SPORT.COM/