115 milionë euro të paguara dhe deri më tani Romelu Lukaku te Chelsea është një zhgënjim i madh, pasi ka shënuar 5 gola në 20 ndeshje në Premier League.

Te Interi në dy sezone në Serie A ka realizuar 27 herë dhe londinezët ishin të bindur që po rikthenin në skuadër një goleador.

Siç ndodh zakonisht në konferencat për mediat, trajneri Thomas Tuchel është pyetur edhe për Romelu Lukakun.

“Unë nuk mendoj se Lukaku ka nevojë për frymëzim. Ajo që i duhet atij është vetëm një moment, një shkëndijë”, ka thënë trajneri gjerman mes të tjerash.