Cristiano Ronaldo ka shënuar gol me fanellën e Manchester United kundër Arsenalit sot.

Sulmuesi portugez kapi shifrën e 100 golavë në Premier League.

Më parë ai e ka kaluar këtë shifër në LaLiga dhe bëhet lojtari i vetëm që e ka kapur shifrën 100 të golave në këto dy kampionate të rëndësishme.