Eshte zbardhur formacioni me te cilin do te luaje Vllaznia ne ndeshjen e sotme ndaj Partizanit. Trajneri Plori ka vendosur te luaje me skemen 4-3-3 duke i besuar Krujes nje vend titullari ne vend te Djurdjevic.

Ne porte do te jete Zogoviç, ndersa katershja e mbrojtjes ne kete takim do te jete e perbere nga Gurishta ne te djathte e Hakaj ne te majte, ndersa ne qender do te jete dyshja Adili- Bulatoviç.

Treshja e mesfushes do te jete e formuar nga Krymi qe do vendoset para mbrojtjes ndersa pak te spostuar ne krahe do jene Jonuzi dhe Kruja. Sakaq treshja e sulmit do te jete e formuar nga A.Hoxhaj e Latifi qe do luajne ne krahe, ne mbeshtetje te Aralices qe do te jete ne maje.

Vllaznia do te kerkoje me çdo kusht fitoren ne kete takim, me te cilen do ta kalonte Partizanin ne renditje. Ndeshja qe starton ne oren 16.45 do te arbitrohet nga kryesori Juxhin Xhaja, ndersa ne VAR do te jete Enea Jorgji./SHKODRA-SPORT.COM/